Datum: 08.11.2023

Vložil: Lukáš

Titulek: CGP - VW Polo 1.2 51kW - vada motora

Dobrý deň,
mám VW Polo 1.2 51kW CGP, prvý majiteľ., najazdené 132 tis.km, pravidelná výmena oleja. Bez závad.

Približne pri 90 tis.km zasvietila kontrolka motora, navštívil som servis, auto pripojili na diagnostiku, diagnostika hlásila chybu lambda sondy. V servise vymontovali lambda sondu, vizuálne skontrolovali, skontrolovali pripojenie. Zresetovali diagnostiku. A jazdil som ďalej bez problémov.

Potom pri cca 112 tis. km sa opäť rozsvietila kontrolka motora. Navštívil som ten istý servis chyba na diagnostike totožná ako pri 90 tis.km. Servis vyriešil opravu tak isto ako pred tým, t.j. vizuálna kontrola, zresetovania diagnostiky a jazdil som ďalej.

Následne pri 135 tis. km sa opäť rozsvietila kontrolka motora. Navštívil som iný servis, ako v predchádzajúcich prípadoch. Na diagnostike bola opäť chyba lambda sondy. Servis navrhuje opravu výmenou katalyzátora a výmenou druhej lambda sondy v cene približne 400€.

Ako odporúčate postupovať pan Dvořák? Vymeniť katalyzátor a lambda sondu alebo zájsť do servisu, kde som bol v predchádzajúcich prípadoch uvedených vyššie a vyriešiť svietiacu kontrolku motora zresetovaním diagnostiky?

Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.

Přidat nový příspěvek